Hackingfest Mobil Uygulama Hackathonu

Screen Shot 2015-05-04 at 21.38.29
Standard

Denizli Hackerspace etkinlikleri kapsamında bir etkinlik düzenliyoruz Hackingfest Mobil Uygulama Hackathonu

Ülke çapında GDG’ler tarafından desteklenen Hackingfest adlı bir hackathon serisinin Denizli ayağı düzenliyoruz. Etkinliğin ne olduğundan birazcık bahsedeyim istiyorum. Hackingfest bir Google Developer Group Hackathon Serisidir. Daha önce Sivas,Kütahya, Düzce,İzmir ve İstanbul‘da düzenlenmiş, Ankara‘da düzenlenecek olan etkinlik serisinin bir ayağını da Denizli‘de düzenlemeyi planlıyoruz.

Hackingfest’in genel amacını şöyle açıklayabiliriz;

Bu hackathonda geliştiriciler 24 saat içinde bir mobil uygulama fikirlerini hayata geçirmeye çalışacaklar. Katılımcılara herhangi bir proje fikri ya da mobil platform kısıtlaması getirilmeyecek.

Etkinlik sırasında katılımcıların bütün yiyecek ve içecek ihtiyaçları ücretisiz olarak karşılanacaktır. Hackathon sonunda bütün ekipler juriye sunum yapacak olup, jüriye yapılacak sunum ardından dereceye giren ekiplere çeşitli hediyeler verilecektir.

Hem bireysel hem de 3 kişiye kadar ekiplerin katılabileceği bu etkinliğe katılım sınırlı olup 8 Mayıs Cuma’ya kadar ön başvuruların yapılması gerekmektedir. Başvuru yapan katılımcılara en geç 12 Mayıs Salı gününe kadar dönüş yapılacaktır.

Ön başvuru sayımız 100 kişi ile sınırlıdır. Ön başvuru sonucunda belirli kriterler ile değerlendirilen hackathon adayları içerisinden seçilen yaklaşık 25 kişi ile hackathon gerçekleştirilecektir.

Bulutfon ,Batunet, A&A Araştırma ve Danışmanlık, Apitech, Lab2023 ve Netinternet’in sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğimizde indir.com’da Medya Sponsorluğumuzu üstlenmiştir.

 

Son Başvuru : 8 Mayıs Cuma

Başvuruların Sonuçlandırılması : 12 Mayıs Pazar

Etkinlik Programı :

Başlangıç Tarihi: 16 Mayıs Cumartesi 13:00
Bitiş Tarihi : 17 Mayıs Pazar 13:00
Jüri Sunumları : 17 Mayıs Pazar 14:00
Ödül Töreni : 17 Mayıs Pazar 16:00
Mekan: Denizli Hackerspace

Kayıt : http://hackingfestdenizli.eventbrite.com/